we are the best
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
we are the best

www.hofman.blog.com.mk www.kolekcioner.piczo.com
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Vezbi za Podobar SeX

Go down 
AuthorMessage
AlexHofman

AlexHofman


Number of posts : 140
Age : 37
Registration date : 2008-04-01

Vezbi za Podobar SeX Empty
PostSubject: Vezbi za Podobar SeX   Vezbi za Podobar SeX EmptySat Apr 05, 2008 11:30 pm

Ah toj Podobar SeX sto se ke napravime za da gi zadovolime nasite partneri
Back to top Go down
AlexHofman

AlexHofman


Number of posts : 140
Age : 37
Registration date : 2008-04-01

Vezbi za Podobar SeX Empty
PostSubject: Re: Vezbi za Podobar SeX   Vezbi za Podobar SeX EmptySat Apr 05, 2008 11:33 pm

Дали сакате малку зачин во вашиот сексуален живот? Заборавете на секси помагала, лисици или шлаг крем и наместо тоа овозможете си фитнес третман во кревет. „Со вистинските вежби ќе ги зацврстите карличните мускули, ќе го подигнете либидото и ќе имате повеќе кондиција.“ Со ваков секси-фитнес третман ќе ја зголемите самодовербата и ќе го намалите стресот, а тоа значи поголемо сексуално задоволство!

Ако пробате, ќе сакате повторно!

Потребно: 30 минутен кардио третман

Не сте добро расположени? „Стресот е најголема пречка за либидото, особено за жените“ - вели Мандел. Ова е причина и за кардио заболувања. Физичката активност ја намалува напнатоста и го ослободува хормонот тестостерон. Во просек на жените им е потребно 12 минути за да доживеат сексуално задоволство. Со редовно вежбање се зголемува кондицијата, а и се чувствувате слободни во забрзаните движења.

Пробајте со следната вежба: Одете брзо на лента за трчање околу 30 минути, три пати неделно. Повторените движења ќе ве релаксираат и ќе предизвикаат фантазии (дневни соништа со еротска содржина!). Резултат: очекувајте пораст на либидото во текот на неделата.
Back to top Go down
AlexHofman

AlexHofman


Number of posts : 140
Age : 37
Registration date : 2008-04-01

Vezbi za Podobar SeX Empty
PostSubject: Re: Vezbi za Podobar SeX   Vezbi za Podobar SeX EmptySat Apr 05, 2008 11:34 pm

Ако сакате нешто повеќе од мисионерска положба?

Потребно: јога

Подобрената флексибилност и еластичност на телото ќе овозможи замена на здодевните рутини во креветот со нови положби за време на сексуалниот чин. „Редовната јога ќе ја зголеми флексибилноста во делот на колковите, бутовите и екстремитетите и така ќе може лесно да го движите телото на начин кој претходно бил невозможен, “ вели инструкторот за јога од Калифорнија - Marlon Braccia, креатор на хит видео презентација „Јога за почетници“

Пробајте со следната вежба: Позиција на мачка за ослободување на колковите. Наместете ги рацете и колената така што рацете ќе бидат пред рамената, a колковите се широко раздвоени. Додека дишете подигнете го задниот карличен дел во закосена положба, ослободете ја главата и насочете го лицето нагоре. Повторете ја оваа положба, спуштете ја карлицата додека вдишувате и поставете го грбот во сводна положба. Повторете ја вежбата трипати, еднаш или двапати во неделата, како дел од вашата редовна јога практика. Вашата флексибилност ќе се зголеми по една, до две недели. За добри резултати, комбинирајте ја вежбата со други јога вежби.
Back to top Go down
AlexHofman

AlexHofman


Number of posts : 140
Age : 37
Registration date : 2008-04-01

Vezbi za Podobar SeX Empty
PostSubject: Re: Vezbi za Podobar SeX   Vezbi za Podobar SeX EmptySat Apr 05, 2008 11:36 pm

Ако ве загрижува „О“ факторот?
Потребно: тренинг за зацврстување на долниот дел на телото

Во потрага по оргазам? Вежби за мускулите во абдоменалниот и карличниот дел на телото можат многу да помогнат, вели Stacey Lei Krauss, докажан тренер и Nike Elite инструктор. „Со вакви вежби ќе совладате поголема контрола врз мускулите кои се користат за време на сексот, а ќе се подобри и крвотокот,“ објаснува таа. Но, и повеќе, ќе бидете фокусирани на сексот што уште повеќе го зголемува расположението.

Пробајте со следната вежба: Клекнати вежби на долниот абдомен, нозете и карличните мускули. Застанете со раздвоени стопала колку позицијата на рамената. Испружете ги рацете точно пред вас. Постепено свиткувајте ги колената се додека тие ја држат тежината на телото. Задржете се пет секунди во ваква положба, затегнувајќи го карличниот дел. Повторете ја вежбата 4 пати, трипати во неделата. Krauss исто така ги препорачува и теговите со кои ќе ги стегате мускулите колку што може повеќе, а така ќе се овозможи правилно функционирање на уро-гениталниот систем. Повторете ги вежбите со тегови во траење од минута или две, неколку пати во денот. Жени кои сеуште не родиле ќе забележат промена во текот на неделата, но мајките ќе треба да почекаат подолго, бидејќи долните абдоменални мускули се стегнати по чинот на породување.
Back to top Go down
AlexHofman

AlexHofman


Number of posts : 140
Age : 37
Registration date : 2008-04-01

Vezbi za Podobar SeX Empty
PostSubject: Re: Vezbi za Podobar SeX   Vezbi za Podobar SeX EmptySat Apr 05, 2008 11:37 pm

Ако сакате да ја ослободите „Божицата на сексот“!

Потребно: стомачен танц

Сакате да ослободите секси гение од шише? Земете час за стомачен танц. Класичните танци кои содржат твист и вртење на стомакот и колковите се екстремно сензитивни, а на танцувачите им даваат храброст, надмоќност и повеќе контрола. Со вакви танцувачки движења се формираат тонирани и цврсти стомачни мускули, па во секоја положба ќе изгледате повитки, но и полесно ќе ја изведете саканата положба!

Пробајте со следната вежба: Почетни стомачни вежби и вртења за целиот абдоменален дел. Застанете наполно слободно, со стопалата раширени во позиција на рамената, а колената релаксирани. Ставете ги рацете на колковите (или на друго удобно место), потоа вовлечете го стомакот колку што можете. Останете во таква положба се додека дишењето не е попречено. Потоа опуштете се целосно, но не го вовлекувајте стомакот, иако ова звучи чудно! Повторете го ова од четири до осум пати, неколку пати неделно.
Back to top Go down
AlexHofman

AlexHofman


Number of posts : 140
Age : 37
Registration date : 2008-04-01

Vezbi za Podobar SeX Empty
PostSubject: Re: Vezbi za Podobar SeX   Vezbi za Podobar SeX EmptySat Apr 05, 2008 11:38 pm

Ако сакате повеќе интимност, а помалку конверзација!

Потребно: развежбајте го партнерот

Ако партнерот е љубоморен на вашиот привлечен личен тренер, можеби треба да му дозволите да ви помогне во вежбите. „Загревањето со вежби може да биде многу секси,“ вели Krauss. „Можете да се препуштите на интимните задоволство по заедничкото вежбање. Или уште подобро, кога ќе се разбудите во саботното утро заедничкото раздвижување ќе ве расположи за да се вратите повторно во кревет!“

Пробајте со следната вежба: Истегнување на подколеничната тетива. Легнете на грб со свиткани колена. Истегнете го едното колено и префрлете го преку торзото. Партнерот исто така треба да биде до вас, подклекнат и свртен со лицето кон вас. Префрлете ја ослободената нога на неговите гради. Дозволете му на партнерот да ја турка постепено ногата се додека не почувствувате цврсто, но и пријатно влечење. Останете во ваква положба 10 секунди, потоа променете ја ногата. Помогнете му на партнерит да го направи истото.
Back to top Go down
AlexHofman

AlexHofman


Number of posts : 140
Age : 37
Registration date : 2008-04-01

Vezbi za Podobar SeX Empty
PostSubject: Re: Vezbi za Podobar SeX   Vezbi za Podobar SeX EmptySat Apr 05, 2008 11:38 pm

Sega da vidam sto ke kazete na ova stvarno se potrudisv da najdam nesto intersno i za maskite i za zenskite pa ocekuvam da mi kazete dali da prodolzam
Back to top Go down
AlexHofman

AlexHofman


Number of posts : 140
Age : 37
Registration date : 2008-04-01

Vezbi za Podobar SeX Empty
PostSubject: Re: Vezbi za Podobar SeX   Vezbi za Podobar SeX EmptySun Apr 06, 2008 1:53 am

Во Лондон од септември ќе биде отворен тематски парк што ќе се занимава со сексот, а своите посетители ќе ги учи како да се бакнуваат и да говорат секси, со цел да се подобрат сексуалните способности. „Академијата на сексот и љубовните врски“...

... наречена Амора, сака да привлече 600 илјади посетители, а ќе биде сместена на Пикадили, недалеку од Сохо, лондонскиот Пигал.

Меѓу понудените атракции ќе бидат и силиконски фигури на ерогените зони во вистински димензии. Посетителите ќе учат како да се бакнуваат и да говорат секси. Исто така, ќе можат да го создадат идеалниот партнер „собирајќи„ одвоени делови од човечкото тело.

Оваа академија планира да „ги научи сите како да станат подобри љубовници“.

„Академијата ги поместува границите и какви и да ви се достигнувањата кога ќе дојдете, ние ќе ви ги дадеме потребните информации што ви се потребни да станете фантастичен љубовник“, вели директорката на Аморе, Сара Бревер.

Но, учењето нема да биде бесплатно - влезницата во паркот ќе чини 15 фунти или 22 евра.
Back to top Go down
 
Vezbi za Podobar SeX
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
we are the best :: OpStO-
Jump to: